0538 940 93 63

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİ   7/24

BLOG
Anasayfa Blog Paintball Nedir ?

Paintball Nedir ?

29 Ekim 2019

Paintball son yıllarda tüm dünyada ilgiyle oynanan bir taktiksel savaş oyunudur. Paintball kalabalık gruplar için deşarj olabilecekleri, eğlenceli bir strateji aktivitesidir.

Paintball Nedir?

Paintball son yıllarda tüm dünyada ilgiyle oynanan bir taktiksel savaş oyunudur. Paintball kalabalık gruplar için deşarj olabilecekleri, eğlenceli bir strateji aktivitesidir. Grup olarak oynanmasının yanında yüksek adrenalin seviyesi ile tam bir aksiyon ve macera severlerin severek oynadığı bir trend haline geldi.

Paintball için kurulan Uluslararası Paintball Federasyonu sayesinde bütün dünya tarafından resmi olarak tanınan bir spor halini aldı. Birçok kişi tarafından severek oynanan bu oyun kontrollü bir alan içerisinde iki takıma ayrılan grubun, boya tabancaları ile birbirini vurarak elemesi temeline dayanır. Birbirini vurmanın yanında alan içerisinde önceden kurgulanmış "bayrak kapma" gibi farklı oyun senaryoları da uygulanmaktadır.

Paintball Tarihçesi

Paintball silahları ilk önceleri Amerika Birleşik Devletleri işçileri tarafından kesilmesi kararlaştırılan ağaçları uzaktan işaretlemek amacı ile kullanılmaktaydı. Daha sonra işçiler arasında birbirini vurmak için bir eğlence tarzına dönüşen bu silahlar ile işçiler arasında bir oyun gelişti. Bu oyun ormanda geçmekte ve adeta bir hayatta kalma mücadelesine dönmekteydi. Gittikçe daha fazla insanın bu oyuna ilgi göstermesi ve dünya çapında yayılması sonucu hem silahlar üzerinde ki teknolojiler gelişti hem de oyunun kuralları biraz daha basitleştirilerek oyun kontrollü alanlar içerisinde oynanmaya başladı.

Paintball Silahı Nedir?

Paintball silahları basınçlı karbondioksit gazı ile çalışan ve 50 kalibrelik boya kapsülleri fırlatan bir tam otomatik tabancadır. Geçmiş dönemlerde otomatik olmayan versiyonları da olsa da sektörün gelişmesi ile beraber otomatik silahlar üretilmeye başlanmıştır. Bu silahlar mermi haznesinin büyüklüğüne göre 50 ile 200 arası boya kapsülü ateşleyebilmektedir. 50 metre mevziiye sahip silahların ateşlediği boya gıda boyasından yapılmaktadır bu sebeple leke bırakmaz. Yakından ateşlendiğinde yaralayıcı etkileri olabilir.

Paintball Kıyafetleri nelerdir?

Paintballda giyilen kıyafetler genellikle kamuflaj tulumu, eldiven ve maskedir. Maske yüze gelecek darbelerden korumaya yarar ve boyun korumalı olmalıdır. Eldivenler silahı tutarken ele gelecek darbeleri hafifletmek içindir. Aksi taktirde ele gelen darbeler parmak kırıklarına bile yol açabilir bu sebeple eldivensiz oynanmamalıdır. Son olarak kamuflaj tulum ise bileklerden boyna kadar tamamen vücudu kaplayan bir kıyafettir. Gelen darbeleri önlediği gibi oyuncunun üstünün kirlenmesini de önler.Bu yazı kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın 0538 940 93 63

Bizi Arayın 0538 940 93 63

Şamlar Mahallesi Karataylar Çiftlik Yolu Caddesi Bina : 14/1 Başakşehir / İSTANBUL
0538 940 93 63

Copyright @ 2018 İstanbul Paintball

Bu website Hostbulduk tarafından yapılmıştır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ